Radyo Televizyon Üst..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Cmt, 21 Tem 2018 ]
Toplam 0 ziyaret
0 benzersiz ziyaretçi

rtuk » Yetki ve sorumluluk

3984 sayılı Kanun?da belirlenen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu?nun yetki ve sorumlulukları şunlardır ;

  • Ulusal ve bölgesel frekans planlamalarını yaptırmak, önşartları yerine getirmiş müracaatçı kuruluşlara, tarafsızlık ve hakkaniyet ölçüleri dahilinde yayın izni ve lisans vermek ve ilgili kanunda belirtilen görevleri yerine getirmek için yönetmelikler hazırlamak.
  • Radyo ve televizyon yayınlarını izleme sistemleri kurarak, yayınların 4?ünü maddeye ve bu alanda Türkiye?nin taraf olduğu milletlerarası antlaşmaların uygunluğu açılarından denetlenmesini yapmak, Uydu aracılığıyla yurt içinden veya yurt içine yapılacak yayınların ulusal ve uluslararası esaslara uygunluğunu gözetmek, bu amaçla diğer ülkelerdeki yetkili kuruluşlarla işbirliği yapmak.
  • Üst Kurul öngördüğü yükümlülükleri yerine getirmeyen, izin şartlarını ihlal eden, yayın ilke ve esaslarına aykırı yayın yapan özel radyo ve televizyon kuruluşlarını uyarır. Bu uyarıda, ihlalin ağırlığı ve tekrarı halinde sonuçları açıkça belirtilir. İhlalin tekrarlanması halinde, ihlalin ağırlığına göre izin uygulaması bir yıla kadar geçici olarak durdurulur veya yayın izni iptal edilir.
  • 3984 Sayılı " Radyo ve Televizyon Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun" ve bu Kanunun bazı maddelerini değiştiren 4756 sayılı " Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun, Basın Kanunu,gelir Vergisi Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair " Kanun 21 Mayıs 2002 tarihinde yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemeler, teknolojik gelişmeleri AB normlarını içermektedir.


Yorumlar (3)
çokkk güzelll tşkler
Kevser yaŞ 14 tarafından | Pzt, 31 May 2010 17:23:33 tarihinde yazıldı.
gerçekten açıklayıcı ve betimleyici olmuş. yazan kişiye teşekkür ediyorum.
sallay tarafından | Çar, 02 Ara 2009 18:18:23 tarihinde yazıldı.
çok uzun ve anlamsız bi şey hıııııııı
ravza kiraz tarafından | Cmt, 14 Kas 2009 17:15:00 tarihinde yazıldı.

Editör Bilgileri

Editör


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

blizzard-entertainment
diablo3
ubisoft
kristof-kolomb
honore-de-balzac
mardin_katliami
tamiller

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi